Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Opieki Paliatywnej „Odchodzić bez bólu”, która odbędzie się 23 września 2022 r. w Warszawie. Przewodniczącym Komitetu Naukowego wydarzenia jest dr n. med. i n. o zdr. Paweł Witt, wieloletni Prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki, specjalista pielęgniarstwa opieki paliatywnej, psychoonkolog.

Zapraszamy do odwiedzania strony konferencji, a także lektury zaproszenia Przewodniczącego Komitetu Naukowego skierowanego do personelu medycznego:

Szanowni Państwo,
mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkową Ogólnopolską Konferencję Opieki Paliatywnej pod hasłem „Odchodzić bez bólu”, która odbędzie się 23 września w Warszawie.

Wraz z grupą fantastycznych ekspertów od lat związanych z opieką i medycyną paliatywną w Polsce, a także na świecie wprowadzimy Państwa w tematykę nowoczesnych rozwiązań w leczeniu bólu, ale także standardów i kluczowych wyzwań naszej codziennej pracy.

Głęboko wierzymy w to, że istnieje dobra śmierć. Że w 2022 roku jako personel medyczny jesteśmy w stanie zapewnić pacjentowi dobrą śmierć i opiekę na światowym poziomie. Że możemy czerpać z lepszych wzorców i stopniowo podwyższać poziom opieki nad umierającymi w Polsce. Że żeby to się stało – musimy o tym rozmawiać i dzielić się doświadczeniami.

Głęboko wierzymy w to, że to spotkanie jest bardzo potrzebne pielęgniarkom zaangażowanym w opiekę paliatywną, lekarzom medycyny paliatywnej, opiekunom medycznym, pracownikom hospicjów.

Spotkajmy się 23 września w Warszawie, gdzie czekają na Państwa merytoryczne wykłady najlepszych specjalistów w kraju, ciekawe panele dyskusyjne i nowoczesne produkty przydatne w codziennej pracy. To wydarzenie o nieocenionej wartości naukowej, szkoleniowej, ale też motywacyjnej i terapeutycznej. Porozmawiajmy o najważniejszych wyzwaniach opieki paliatywnej w Polsce.

Dr n. med. i n. o zdr. Paweł Witt
Przewodniczący Komitetu Naukowego konferencji